O značke

Historá Simmons

1870: Američan Zalmon G. Simmons zostavil kovový rám z pružín a potiahol ho bavlnenou látkou. To bol zrod pružinového matraca. Neskôr boli pružiny vložené do „vrecka“ a vzniklo legendárne pruženie Quiétude.

1919: Simmons založil svoju firmu na výrobu matracov a vyvinul prvý vreckový pružinový stroj.

1929: Simmons matracmi boli vybavené kajuty na palube výletných lodí Le Normandy a Le France. Značka bola neskôr založená a presadila sa vo Francúzsku. Francúzi objavili Simmons výnimočné pruženie a prijali a osvojili si neporovnateľný komfort, ktorý poskytovalo.

Francúzke know-how
So zreteľom na dôležitosť kvalitného spánku, Simmons používa svoje know-how pri vývoji najpokročilejších technológií a práci s ušľachtilými materiálmi. Všetky produkty Simmons sú vyrobené vo Francúzsku podľa prísnych noriem kvality.
Simmons „tajomstvo komfortu“: taštičkové pružiny
Matrace Simmons poskytujú vďaka unikátnej patentovanej technológii výnimočný komfort: pružiny sú umiestnené v odolných antialergických textilných vreckách, ktoré sú navzájom spojené po stranách. Jedinečný technologický systém prináša podporu a prispôsobenie sa tvaru a hmotnosti tela, minimálny prenos pohybu a nerušený spánok.
Záruka
Už viac ako 80 rokov sa Simmons snaží zlepšovať kvalitu spánku a prispievať k väčšiemu pohodliu a komfortu. Francúzska značka pracuje s tradičnými metódami vo svojich výrobných prevádzkach v Saint-Amand-Les-Eaux a Bar sur Aube vo Francúzsku. V Simmons použité materiály a výrobný proces podliehajú prísnej a nepretržitej kontrole kvality. Na matrace a posteľové základne Simmons sa vzťahuje záruka 2 roky.